FJX3001RTF
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : NPN - Pre-Biased
Frequency - Transition : 250 MHz
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50 V
Supplier Device Package : SOT-323
Resistor - Base (R1) : 4.7 kOhms
Mfr : onsemi
Resistor - Emitter Base (R2) : 4.7 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
Power - Max : 200 mW
Package / Case : SC-70, SOT-323
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 20 @ 10mA, 5V
Base Product Number : FJX300
Description : TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50 V 100 mA 250 MHz 200 mW Surface Mount SOT-323